W tym tygodniu naszym motywem przewodnim jest wiosna. Podczas tworzenia siatki przyrostu wiedzy postanowiliśmy wyodrębnić kilka ciekawych haseł, które stały się tematami do przygotowania dla chętnych dzieci- ekspertów. Tym razem w rolę ekspertów wcielili się Hubercik, Piotruś i Hania. Hubercik przygotował informacje nt. charakterystycznych zmian w przyrodzie, które zachodzą w okresie przedwiośnia i wiosny; omówił zachowanie się zwierząt, a także przedstawił zmiany w pogodzie. Piotruś w oparciu o przygotowany wspólnie z mamą plakat zaprezentował ptaki powracające do Polski na wiosnę. Piotruś zwrócił szczególną uwagę na gatunki ptaków oraz miesiąc w którym możną ponowie zobaczyć je w Polsce. Ponadto przedstawił budowę ptaka oraz opisał zachowania ptaków związane z powrotem do kraju tj. budowa gniazd, czas podróży itp. Hania zaprezentowała kwiaty zwiastujące wiosną. W oparciu o piktogramy prezentowała rodzaje kwiatów oraz wskazywała miesiące w których można ujrzeć wymienione kwiaty w ogrodzie. To były bardzo intersujące zajęcia. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas. Gratulujemy dzieciom odwagi, wiedzy i umiejętności!!!