Żuczki zostały zaproszone do szkoły podstawowej nr 4 do klasy I, do której uczęszczają  nasi absolwenci: Tosia, Krzysiu i Julia. Wychowawczyni pierwszoklasistów – pani Edyta Tuligłowska Sak opowiadała o pracy z uczniami i panujących w szkole zasadach. Przedszkolaki mogły poczuć się jak uczniowie i zająć miejsca w szkolnych ławkach. Pani Edyta zaprezentowała działanie tablicy interaktywnej, której przedszkolaki przyglądały się z zachwytem. Większość dzieci chcąc zmierzyć się z wyzwaniem podejmowały próby pisania na tej tablicy. Na zakończenie lekcji otrzymały od Pani wychowawczyni słodki poczęstunek czas szybko minął w miłej atmosferze, po czym trzeba było wracać do przedszkola.  Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie Żuczki przekonały się osobiście, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie, bez trwogi i lęku przekroczą szkolne mury i pozyskają w niej nowych, wspaniałych kolegów.