W ramach realizacji ogólnopolskiego programu  profilaktyki higieny jamy ustnej ,,Akademia Aqafresh”oraz Przedszkolnego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy pod hasłem,,Zdrowe zęby mamy-marchewkę zjadamy”dzieci z grupy ,,Żuczki” odwiedziły Gabinet Stomatologiczny przy ulicy Narutowicza. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o ząbki, by były zawsze piękne i zdrowe.

Na koniec przedszkolaki osobiście przekonały się, na czym polega praca stomatologa – przechodząc kontrolę stanu zdrowia zębów.Grupa została podzielona na 2 mniejsze grupy.Jedne dzieci trafiły do gabinetu doktora Tomasza Gagata, a druga grupa do doktora Jakuba Łodziato.Wszystkie dzieci dzielnie siadały na dentystycznym fotelu i otwierały szeroko buzię, a dla większej pewności z rąk do rąk przechodziła maskotka Emilki(piesek),która pomagała dzieciom przezwyciężyć niepewność. Po zakończonej wizycie wszystkie dzieci otrzymały naklejki dzielnego pacjenta i dyplomy, a dla rodziców przygotowano na piśmie informacje o stanie uzębienia dziecka.Bardzo dziękujemy Pani doktor Halinie Wielogórkiej, dzięki której to spotkanie doszło do skutku.Dziękujemy również przemiłym panom lekarzom stomatologom za poświęcony nam czas.