Do grupy Żuczków zawitała pani pielęgniarka, która raz w tygodniu odwiedza nasze przedszkole i stara się uczyć dzieci, jak dbać nie tylko o czystość osobistą, ale też o zdrowe zęby.Pani  pielęgniarka  przyszła do naszej grupy z dużą szczęką dentystyczną i wielką szczoteczką, aby pokazać dzieciom w jaki sposób powinny prawidłowo myć zęby.Łatwiej prowadzić taki pokaz na dużym modelu, więc dzieci najpierw obserwowały, jak prowadzić szczoteczkę po zębach, a później same przystąpiły do praktycznego działania.Dzieci posiadają już dość duży zasób wiedzy w tym temacie, bowiem realizowane były w grupie programy prozdrowotne ,, Zdrowe zęby mamy-marchewkę zjadamy”oraz Akademia Aquafresh, a także pod koniec lutego dzieci zostały przebadane przez stomatologa i tam też miały okazję zobaczyć dokładnie te same czynności , prezentowane przez lekarza. Częste utrwalanie prawidłowego szczotkowania będzie skutkowało zapamiętaniem na długi czas i prawidłowym stosowaniem na co dzień.