Z okazji Dnia Dziecka w dniu  31.05. 2016 dzieci z naszego grupy ,,Żuczki” udały się do Skansenu Chleba, który znajduje się niedaleko Kołobrzegu, w miejscowości Ustronie Morskie.

Wokół skansenu znajdują się  wyeksponowane dawne maszyny, które kiedyś były niezbędne praktycznie w każdym gospodarstwie. Jest sporej wielkości kołowrotek, koło młyńskie, i inne drobne sprzęty.Jest tego naprawdę sporo. Można oglądać, dotykać, fotografować.W Skansenie  wysłuchaliśmy  prelekcji na temat wypieku chleba, oglądaliśmy wystrój skansenu. Każde dziecko otrzymało kawałek ciasta  z którego przygotowało własną bułeczkę. W oczekiwaniu na wypiek naszego pieczywa w” piecu chlebowym”  wysłuchaliśmy pięknej bajki J. CH. Andersena „O dziewczynie, która podeptała chleb”.Wizyta w Skansenie chleba to prawdziwa podróż do przeszłości która długo pozostanie nam w pamięci. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń z pachnącymi i ciepłymi bułeczkami.