W piątek-13.11.2015 dzieci z grupy Żuczki wybrały się do Muzeum Oręża Polskiego na lekcję muzealną pt.,,Zabytki z ziemi – Tajniki pracy archeologa – jego warsztat i metody badawcze.”  Dzieci najpierw obejrzały prezentację multimedialną o tym, kto to jest archeolog, jak i gdzie pracuje, jakie są jego narzędzia pracy.Prezentacja musiała być dla dzieci  interesująca, bo dzieci były bardzo skupione.Po obejrzeniu prezentacji przyszła pora na samodzielne dokonywanie odkryć i zabawę w archeologa w specjalnie przygotowanej, dużej piaskownicy.Dzieci pracowały takimi samymi narzędziami, jakimi posługują się profesjonaliści.Za pomocą łopatek i pędzelków wydobywały swoje skarby(różnego typu naczynia), oczyszczały, a następnie dokumentowały znaleziska. Dla dzieci to było niesamowite przeżycie.Za swoje odkrycia otrzymały nagrody w postaci muszelek, które z wielką pieczołowitością powędrowały do kieszeni Żuczków.Z niecierpliwością czekamy na kolejną fantastyczną lekcję muzealną.