Wybraliśmy się do Galerii na wystawę malarstwa Aleksandry Rej pt.,,Organika”. Obrazy znajdujące się na wystawie przedstawiały kolorową łąkę z całym jej urokiem, a na łące bawiące się dziecko. Łąkowa roślinność była bardzo wiernie odtworzona i dzieci były w stanie rozpoznać niektóre rośliny.Malarkę interesowały też kwitnące drzewa i krzewy, bowiem obrazy przedstawiały kwitnącą forsycję, wiśnię, rododendrona . Chłopców najbardziej zainteresował stary samochód marki Peugeot, również stojący na łące- przyglądali mu się z wielką uwagą i wymieniali między sobą uwagi na ten temat. Dzieci odebrały ten typ malarstwa bardzo pozytywnie, wszystko było takie znane, bo któż nie bywa na łące.Mam nadzieję, że odwiedzając wystawy przyczyniamy się do zaszczepienia w dzieciach miłości do sztuki i częstszego z nią obcowania.