W czwartek 22 października grupa czterolatków odwiedziła Przychodnię Weterynaryjną  mieszczącą się na ul. Zaplecznej, gdzie spotkały się z panem Mariuszem, który jest lekarzem weterynarii. Wycieczka ta odbyła się w ramach realizacji tematyki tygodniowej ,, Zwierzęta wokół nas”.

Pan doktor opowiadał dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza, że kot może mieć katar, a czasami leczenie musi polegać na przeprowadzeniu operacji, że zwierzęta do operacji są usypiane, aby nie czuły bólu. Pan doktor zaprezentował podstawowy sprzęt lekarski używany w jego pracy: Dzieci widziały wagi dla małych i dużych zwierząt, stół operacyjny, mikroskop używany do wykonywania badań.

Zainteresowała je też szafa pełna lekarstw-pan doktor wyjaśnił, że zwierzęta też muszą przyjmować różne tabletki i zastrzyki, aby mogły wyzdrowieć. Pan Mariusz przekazał dzieciom wiele cennych informacji na temat kontaktu z nieznanymi zwierzętami, poinformował o zakazie dotykania, głaskania, a także o tym, aby zwierząt nie porzucać na ulicy czy w lesie lecz oddać do schroniska, bo tam znajdą opiekę.

Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawały pytania m. in. „Jakie było największe/ najmniejsze zwierzę, które leczył?” , „Jak zachowują się zwierzęta u lekarza?”, , „Na jakie choroby chorują zwierzęta?” itp. Pan doktor udzielił na nie wyczerpujących odpowiedzi i był bardzo zadowolony, że dzieci z uwagą słuchały oraz że  posiadają  dużą wiedzę na temat opieki nad zwierzętami domowymi.

Składamy serdeczne podziękowanie  Panu doktorowi Mariuszowi Brelikowi  za tak miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu mimo wielu obowiązków.