W czwartek, 10 marca wybraliśmy się autobusem do Centrum Ogrodniczego, które mieści się dość dalego od naszego przedszkola. Dzieci wprawdzie  bywają tam z rodzicami, ale my pojechaliśmy, aby zwiedzić ogromny teren pełen pięknych, kwitnących  roślin, pełen cebulek kwiatowych, nasion , krzewów ozdobnych, oraz część poświęconą zwierzętom.Pani, która oprowadzała nas po stoiskach z roślinami dużo o tych roślinach opowiadała, a my mogliśmy się wykazać znajomością nazw kwiatów wiosennych i wygrać nagrodę.Po obejrzeniu i poznaniu pięknych roślin Pani przygotowała dla nas niespodziankę-sami sadziliśmy cebulki tulipanów, które zabraliśmy do domu.Będziemy o nie samodzielnie dbać, aby pięknie zakwitły.Później poszliśmy zwiedzać część przeznaczoną dla wędkarzy oraz małą galerię zwirząt, które można kupić i opiekować się nimi. Były to: króliki miniaturki, papużki faliste,myszoskoczki, chomiki, świnki morskie, kameleon, agama brodata i  różne piękne rybki akwariowe, a także węże.Pan, który nas oprowadzał po tej części ciekawie opowiadał o życiu zwierząt i opiece nad nimi. Dzieci były zachwycone!Po godzinach pełnych wrażeń powróciliśmy do przedszkola.To była dla nas ciekawa lekcja przyrody.