W dniu 6.11.2015 grupa Żuczków wybrała się do Biblioteki Dziecięcej na ulicę Brzozową.

W bibliotece przywitała nas bardzo miło Pani Basia, która była jednocześnie  naszym przewodnikiem po krainie książek.Widzieliśmy różne ciekawe tytuły książek, zupełnie inne niż te, które posiadamy w przedszkolu.Pani Basia opowiedziała nam o swojej pracy, przeczytała bajkę o Franklinie, który zgubił wypożyczoną z biblioteki książkę i jakie były tego konsekwencje.Później mogliśmy obejrzeć różne ciekawe książki-dla malutkich dzieci, które są czarno-białe i dla takich jak my-dźwiękowe, z ruchomymi obrazkami, o samochodach i ksieżniczkach.Każdy znalazł coś dla siebie.Później Pani Basia rozdała nam kolorowanki o Franklinie i natychmiast przystąpiliśmy do ich kolorowania . Czas tak szybko upłynął i trzeba było wracać do przedszkola, ale na pewno wrócimy do biblioteki z rodzicami, bo Pani dała nam specjalne paszporty.Chociaż  sami czytać jeszcze nie potrafimy to lubimy kiedy czytają nam inni.W książkach można przecież znaleźć tyle ciekawych informacji!