W piątek 6 maja 2016 r. Grupa ,,Żuczki” odwiedziła Miejską Bibliotekę Dziecięcą. Tematyką przewodnią spotkania był „Jan Brzechwa”. Na początku zajęć Pani Bibliotekarka powitała  dzieci krótką zabawą KLANZA,,Wszyscy są-witam was”.  Następnie dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych przez bibliotekarkę wierszy np. Tygrys, zoo, żyrafa itp. Oglądały prezentację multimedialną o zwierzątkach z wierszy Jana Brzechwy.W trakcie wizyty oglądały mnóstwo książek zgromadzonych w poszczególnych działach. Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju pozycji z trójwymiarowymi ilustracjami, książek o autach, zwierzętach oraz książe z dźwiękiem. Dzieci  dowiedziały się, w jaki sposób wypożycza się książki, i jak należy o nie dbać oraz skąd się biorą książki i jak można założyć kartę w bibliotece. Na koniec zajęć dzieci dostały kolorowankę , którą pokolorujemy w przedszkolu . Była to nasza druga wizyta w Bibliotece, ale zapewne nie ostatnia.