W czwartek 19.11.2015 w ramach projektu edukacyjnego pt.,,Dzień kulinarny”nasza grupa zrobiła samodzielnie sałatkę jarzynową.Ugotowane wcześniej warzywa kroiliśmy na małe plasterki, aby potem łatwiej było je przetrzeć przez specjalną krajalnicę, która kroiła warzywa w małą kosteczkę. Część dzieci zajmowała się krojeniem warzyw nożem, oczywiście z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa, a druga grupa dzieci kroiła przyrządem do krojenia w kostkę.Kiedy już wszystko było pokrojone i zsypane do miseczki , należało sałatkę wymieszać, aby wszystkie składniki dobrze się ze sobą połączyły, a później pozostało już tylko wspólne jedzenie.Nie każdy z nas lubi sałatkę, ale te dzieci, które lubią, zjadały ze smakiem, aż miło było patrzeć.