Dziś w naszej grupie gościliśmy mamę Sebastiana i mamę Czarka, które wspólnie z dziećmi piekły pierniki.Najpier przygotowały ciasto, które powędrowało na 30 min.do schłodzenia, a w tym czasie dzieci wysłuchały czytanej przez mamę Czarka bajki H.CH.Andersena pt.,,Dziewczynka z zapałkami”.Kiedy schłodzone ciasto zostało przyniesione do sali i podzielone na równe porcje, dzieci przystąpiły do wałkowania i wykrawania ciasteczek.Mamy pilnowały, aby od czasu do czasu podsypywać deski mąką, aby ciasto nie przywierało.Każde dziecko wybierało do wykrawania foremkę w swoim ulubionym kształcie.Po upieczeniu pierników dzieci przystąpiły do ich ozdabiania. Tu również wykazały się kreatywnością.Niestety pierniczki były tak dobre, że prawie natychmiast po ozdobieniu zostały skonsumowane przez dzieci.Dziękujemy mamie Czarka-Pani Emilii oraz mamie Sebastiana-Pani Justynie za pomoc w pieczeniu, a Pani Agacie-mamie Mikołaja za dostarczenie składników do upieczenia pierników.Dziękujemy również  mamie Natalki-Pani Emilii za dostarczenie foremek do wykrawania świątecznych wzorków.Tobył wspaniale spędzony czas.