W środę-25.05.2016 wybraliśmy się na wycieczkę na łąkę. Pogoda dopisała, więc dzieci ochoczo pokonywały trasę z przedszkola na łąkę.Zabraliśmy ze sobą lupy, aby dokładnie przyglądać się wszystkiemu, co nam wpadnie w oko- zarówno roślinom, jak i owadom.Z roślin udało nam się rozpoznać mlecz zwyczajny i koniczynkę, pokrzywę i stokrotki,ale poznaliśmy też szczaw, babkę lancetowatą jaskry i bluszczyk kurdybanek, a z owadów napotkaliśmy motylki, biedronki, muchę i bąka. Przez lupę obserwowaliśmy poruszajace się po ścieżce między trawami mrówki, oglądaliśmy też w powiększeniu dmuchawce i źdźbła traw, chodząc dosłownie ,,z nosem przy ziemi”. Prowadziliśmy też ćwiczenia oddechowe, dmuchając mocno na dmuchawce. Postanowiliśmy zebrać też trochę kwiatów, aby w przedszkolu jeszcze raz utrwalić ich nazwy oraz aby upiększyły nasz kącik przyrody.