W piątek, 20.05.2016 Żuczki uczestniczyły w obchodach Dnia Konwalii organizowanych przez Przedszkole Rodzinne,,Mądrowcy”.Uroczystość zorganizowano w kinie,,Wybrzeże”, a udział w niej wzięly dzieci z 12 przedszkoli zarówno publicznych jak i niepublicznych.Myślą przewodnią tegorocznych obchodów była ochrona dzieci przed krzywdzeniem. Wręczono również Medal  Konwalii, który otrzymał pan Henryk Zabrocki.

Na uroczystości wręczono też Certyfikaty Rządowego Programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła 2014-2016”. Po części oficjalnej odbył się uroczysty koncert, w którym udział wzieły dzieci z Rodzinnego Przedszkola,,Mądrowscy”, a po koncercie wszystkie dzieci miały okazję obejrzeć Teatrzyk „Borsuk Bazyli rusza do miasta” . Poprzez tę opowieść przekazane zostały ważne treści dotyczące bezpieczeństwa dzieci, w szczególności utrwalono znajomość numerów alarmowych, przestrzegano dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi, przekazano dzieciom informacje o tym, co zrobić żeby być bezpiecznym, a czego absolutnie robić nie wolno.   Na zakończenie uroczystości dzieci zostały   obdarowane butonami z napisem „jesteśmy bezpieczni” oraz opaskami odblaskowymi. Bardzo dziękujemy, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnej uroczystości.