Zajęcia z ekspertem przynoszą dzieci wiele radości, ale także uczą nowych umiejętności. Przede wszystkim rozwijają umiejętność wypowiadania się na forum grupy, prezentowania przygotowanych materiałów, wiedzy zdobytej podczas samodzielnych doświadczeń. Dziecko zgłaszając chęć przygotowania zajęć, ponosi odpowiedzialność za przygotowanie się do zajęć, co sprawia, że staje się aktywnym uczestnikiem procesu nauczania. Tym razem w rolę eksperta wcielił się Filipek.

Na początku Filipek wyjaśnił dzieciom znaczenie pojęcia ,,Ziemia- błękitna planeta”. Przy użyciu globusa oraz mapy fizycznej świata wskazał wszystkie oceany oraz kontynenty. Podczas prezentacji bardzo szczegółowo omawiał charakterystykę poszczególnych kontynentów- opisywał warunki klimatyczne, występujące zwierzęta, roślinność. Później w ramach utrwalenia wiadomości zaprezentował wszystkie planety Układu Słonecznego. To były niesamowite zajęcia! Gratulujemy Filipkowi wielkiej odwagi!!! Dziękujemy rodzicom za przygotowanie zajęć z ekspertem!