W środę dzieci z grupy Krasnoludki wykonały pracę plastyczną „Kolorowe kalosze” polegającą na oklejaniu rysunku kaloszy różnymi kształtami i wzorkami wyciętymi z kolorowego papieru. Zanim dzieci zaczęły pracę, wypowiadały się na temat ilustracji przedstawiającej ludzi podczas spaceru, nazywały poszczególne części garderoby. Następnie spośród wymieszanych obrazków  ubrań wybierały tylko te ilustracje przedstawiające odzież i przedmioty, które są nam  niezbędne przed wyjściem na jesienny, deszczowy spacer. Chętne dzieci korzystając z drewnianych układanek ubierały i dopasowywały  misiom garderobę  na słoneczną oraz deszczową pogodę. Podczas wspólnych zabaw dzieci naśladowały ubieranie poszczególnych części garderoby oraz przeskakiwały przez przeszkody symbolizujące kałuże.