W czwartek 14.11.2013 r. w grupie VI odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas zajęć dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat owoców: rozwiązywały zagadki, ale także ćwiczyły analizę i syntezę słuchową-dzieliły wyrazy na głoski , sylaby oraz utrwalały umiejętność określania pierwszej i ostatniej głoski w wyrazach. Okazało się, że ,,Kangurki” mają bardzo dużą wiedzę na temat owoców, a z zadaniami poradziły sobie wzorowo. Po ich rozwiązaniu dzieci zaśpiewały piosenkę ,,If you are happy” oraz ułożyły historyjkę obrazkową na temat kolejnych etapów przygotowywania sałatki owocowej. Na zakończanie zajęcia dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego tańca.

Po części dydaktycznej, przystąpiliśmy do elementu warsztatowego zajęcia, a więc do zadań praktycznych związanych z jego tematyką -dzieci wspólnie z rodzicami przygotowywały sałatkę owocową. Wszyscy bardzo się starali , by była smaczna i udało się! Degustowaliśmy pyszną sałatkę w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy Rodzicom za udział w zajęciu i zapraszamy na Andrzejki w czwartek 28.11.2013 r. o godzinie 14:45!