20 marca w grupie Muchomorków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Kosmiczna wyprawa rakietą.”. Dzieciaki wraz z rodzicami przeżyły niezapomnianą podróż kosmiczną, podczas której dowiedziały się, co to jest kosmos, słońce, księżyc i planety. Na początku podróży Muchomorki na chwilę zamieniły się w kosmiczne planety a następnie odpowiadały na pytania dotyczące kosmosu. Po wysłuchaniu wielu ciekawostek odpowiadały na pytanie kojarzące się im z kosmosem dzieląc odpowiedzi na sylaby. Podczas zajęć dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami z zakresu kompetencji matematycznych, kiedy to mogły doprowadzić rakiety na najdalej położone planety. Następnie wyruszyliśmy w daleki kosmos gdzie Muchomorki zwiedziły różne planety, nawet takie najdziwniejsze jak planeta z gumy do żucia.  W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności.

Było nam niezmiernie milo gościć wszystkich rodziców. Dziękujemy za udział w zajęciach.