W marcową środę tuż przed świętami ( 23.03.2015) Tygryski miały okazję uczestniczyć na zajęciach przedszkolnych wspólnie z rodzicami. Takie zajęcia otwarte to świetna okazja, by rodzice mogli zobaczyć jak pracuje się z dziećmi w Naszym przedszkolu. Była to miła niespodzianka dla dzieci a szczególnie dla ich rodziców. Zajęcia zaczęły się od krótkich zagadek na temat przyjścia wiosny. Tygryski wykazały się dużą wiedzą w tym zakresie, a to spowodowało wiele nieśmiałych uśmiechów na twarzach rodziców. Aby oddać klimat zbliżających się świat wielkanocnych następna, tym razem matematyczna zabawa dotyczyła liczenia kolorowych pisanek w świątecznych koszyczkach. Rodzice mogli pomagać swoim pociechom, jednak okazało się, że nie ma takiej potrzeby. Tygryski z liczeniem nie mają najmniejszych problemów. Dalszy ciąg matematycznych przygód wyciągnął Tygryski poza przedszkolny dywan. Już dawno poznały one figury geometryczne i teraz miały okazję pochwalić się tym swoim rodzicom. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć ulubionej wiosennej piosenki Tygrysków opowiadającej o Pani wiośnie, która budzi naturę z zimowego snu. Tym razem wspólne śpiewanie wzbogaciliśmy o granie na instrumentach. Wymagało to od Tygrysków dużego skupienia, ponieważ polecenia dotyczące zmiany grających instrumentów następowały bardzo szybko. Potem to już tylko wspólne „czarowanie”. W Tygryskowej grupie nie brakuje czasu na doświadczenia i działania badawcze. Doświadczenie z atramentem wzbudziło w dzieciach zainteresowanie i wielkim zdziwieniom nie było końca. Emocje Tygrysków sięgały zenitu, niewiadoma, co może stać się za chwilę ogarnęła całą salę. Niektórzy z nas nie mogli powstrzymać się od cichych komentarzy, co może się jeszcze wydarzyć. Koniec świetnej zabawy wcale nie musi być smutny, natomiast może zachęcić do dalszego odkrywania otaczającego nas świata. Na pożegnanie jeszcze wspólny wiosenny korowód i ćwiczenia logopedyczne rozluźniające napięcie dzieci i rodziców. Cała grupa Tygrysków bardzo dziękuje rodzicom za przybycie i wspólną zabawę.