W każdym miesiącu odbywają się w naszym przedszkolu zajęcia koleżeńskie, dzięki którym możemy uczyć się czegoś nowego: tym razem obserwowaliśmy zajęcia w grupie 5-latków, które prowadziła koleżanka Natalia Klimczak.

Dzieci poznawały właściwości wody na podstawie samodzielnych doświadczeń i zabaw badawczych.

Dzieci badały, które substancje rozpuszczają się w ciepłej i zimnej wodzie, jaki kształt przyjmuje woda, jakie substancje zanieczyszczają wodę, badały także właściwości wody za pomocą zmysłów: wzroku, węchu i smaku.

Dzieci wykazały duże zainteresowanie tymi zagadnieniami, były bardzo skupione na wykonywaniu zadań i formułowały prawidłowe wnioski, a przy tym doskonale się bawiły. Myślę, że każdy z obecnych nauczycieli wyniósł z tego zajęcia wiele dobrego dla siebie.