W dniu 12.03.2014 w ramach Akcji „Ćwiczyć każdy może” odbyły się w sali gimnastycznej zajęcia koleżeńskie dla pań z naszego przedszkola. Dzieci wykonywały ćwiczenia gimnastyczne według Kazimiery Wlaźnik z wykorzystaniem woreczków , obręczy i szarf. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki, następnie maszerowaliśmy z woreczkiem na głowie ze zmianą kierunku.. Wykonywaliśmy różnorodne ćwiczenia na przykład : skłony , biegi , rzuty, podskoki , ćwiczenia równowagi. Najwięcej emocji wzbudziło celowanie woreczkami do obręczy, przeliczanie punktów i wyłonienie zwycięskiej drużyny. Wśród ćwiczeń znalazła się również profilaktyka przeciw płaskostopiu- stojąc chwytaliśmy woreczki palcami stopy i podnosiliśmy go w górę .Zakończyliśmy zajęcia marszem po obwodzie koła i włożeniem woreczków do pojemnika.

Halina Ramult.