Już po raz kolejny Biedronki miały możliwość zabawy z masa sensoplastyczną. Dzięki podejmowanym działaniom sensoplastycznym wpływamy pozytywnie na rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia dzieci. Wpływamy na stymulację wszystkich zmysłów. Działania sensoplastyczne sprzyjają relaksacji, pozwalają uwolnić, wyrazić emocje. Tym razem masa sensoplastyczna została wykonana z sody oczyszczonej, mąki kukurydzianej i wody. Każde dziecko zostało wyposażone w fartuszek i otrzymało określoną ilość masy. Zadaniem dzieci było ugniatanie, wałkowanie, lepienie z masy oraz wycinanie różnorodnych kształtów. Zabawa była całkowicie swobodna, każde dziecko wykonywało różnorodne kompozycje według własnego pomysłu. Po wykonaniu pracy, każda Biedronka opisała co wykonała oraz jakie ma odczucia dotykając masy. Wszyscy bawili się świetnie i trudno było nam zakończyć tą zabawę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne masy sensoplastyczne.