We wtorek  w grupie Krasnoludków odbyły się kolejne zajęcia z koła lingwistycznego. Przedszkolaki chętnie w formie zabawy uczą się nowego języka. Uczą się piosenek i wierszy. W tym tygodniu dzieci uczyły się nazw kolorów oraz wiersza „Picke, Packe,  Pocke”. Po wysłuchaniu omówionych przez panią nazw kolorów przyszedł czas na zabawę. Każdy otrzymał, dwa różne kolory wyciętych sylwet kredek, którą dzieci podnosiły w zależności od podanej nazwy. Przedszkolaki pilnowały się nawzajem, sprawdzały i obserwowały poprawność wykonywanych zadań. Następnie dzieci uczyły się wiersza, w który wsłuchiwały się uważnie, a następnie wskazywały ukryty w wierszu kolor skarpetki. Dzieci doskonale radziły sobie z zadaniami i każdy chciał podejść i wskazać odpowiedni kolor. Przedszkolaki także w trakcie zabaw ruchowych były uważne i dokładnie słuchały przy jakim kolorze należy się ustawić. Wszystkie dzieci były aktywne i chętnie uczestniczyły w zajęciach.