Dnia 07.10.2016 r. dzieci z grupy II wzięły udział w zabawach sensorycznych z elementami sensoplastyki. Poprzez tego typu zabawy wspieramy rozwój zmysłów oraz rozwój poznawczy. Wpływamy na stymulację zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, rozwijamy kreatywność. Tego dnia na Biedronki czekało wiele trakcji. Dzieci bawiły się magicznymi balonikami. Zabawa ta polegała na dotykaniu, ugniataniu baloników wypełnionych różnymi artykułami spożywczymi. W balonikach znalazły się: groch, kasza, mąka, ryż, sól, fasola, cukier itp. Dzieci naciskając baloniki miały za zadanie odgadnąć, co może znajdować się w wybranym przez nich baloniku. Następną atrakcją był dywan sensoryczny. Dywan złożony był z woreczków z zamknięciem strunowym, w których znalazły się: farby plakatowe, kolorowe cekiny, brokaty, żel do włosów, różnego rodzaju ozdoby a także groch i ryż. Zadaniem dzieci było chodzenie bosymi stopami po ,,dywanie” oraz dotykanie dywanu rączkami i opisywanie co czują znajdując się na poszczególnych woreczkach. Kolejną atrakcją była zabawa masą żelkową. Dzieci przy stolikach dotykały, ugniatały, rozciągały masę oraz wycinały foremkami różne kształty. Tego dnia dzieci malowały ,,na mleku”, tworząc galaktykę. Do tego zadania posłużyły nam: mleko, olej oraz różnokolorowe barwniki spożywcze. Dzieci przy użyciu słomki mieszały barwniki tworząc efekt galaktyki. Najwięcej radości sprawiły nam ,,kolorowe robaczki”. Do wykonania ,,kolorowych robaczków” został użyty makaron typu spaghetti oraz barwniki spożywcze w różnych kolorach. Dzieci dotykały makaron, przekładały go z ręki do ręki, układały z niego różne kompozycje, a na zakończenie zaczęły go ugniatać, tworząc z niego masę. Zabawy nie miały końca. Biedronki były zachwycone!