Dnia 06.10.2016 r. dzieci z grupy I wzięły udział w zabawach sensorycznych z elementami sensoplastyki. Poprzez tego typu zabawy wspieramy rozwój zmysłów oraz rozwój poznawczy. Wpływamy na stymulację zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, rozwijamy kreatywność. Tego dnia krasnoludki bawiły się magicznymi balonikami. Zabawa ta polegała na dotykaniu, ugniataniu baloników wypełnionych różnymi artykułami spożywczymi. W balonikach znalazły się: groch, kasza, mąka, ryż, sól, fasola, cukier itp. Dzieci naciskając baloniki miały za zadanie odgadnąć, co może znajdować się w wybranym przez nich baloniku. Następną atrakcją był dywan sensoryczny. Dywan złożony był z woreczków z zamknięciem strunowym, w których znalazły się: farby plakatowe, kolorowe cekiny, brokaty, żel do włosów, różnego rodzaju ozdoby a także groch i ryż. Zadaniem dzieci było chodzenie bosymi stopami po ,,dywanie” i opisywanie co czują znajdując się na poszczególnych woreczkach. Dzieciom tak spodobał się dywan sensoryczny, że postanowiły dotykać go także rączkami, aby porównać swoje doznania. Kolejną atrakcją była zabawa masą żelkową. Dzieci przy stolikach dotykały, ugniatały, rozciągały masę oraz wykonywały różne figurki. Ostatnią atrakcją były ,,kolorowe robaczki”. Do wykonania ,,kolorowych robaczków” został użyty makaron typu spaghetti oraz barwniki spożywcze w różnych kolorach. Dzieci dotykały makaron, przekładały go z ręki do ręki, układały z niego różne kompozycje. Krasnoludkom bardzo spodobały się zabawy i z niecierpliwością czekają na kolejne niespodzianki.