W dniu 23.11.2017r dzieci z gr II wspólnie z rodzicami brali udział w zajęciu otwartym. Na początku zajęcia dzieci otrzymały baloniki, w których znajdowały się różne artykuły spożywcze tj. mąka, kasza, ryż, sól, cukier, groch, fasola, ziarna kawy itp. Dzieci dotykały, ściskały baloniki i próbowały odgadnąć, co w nim się znajduje , opisywały swoje doznania, a potem w rytm muzyki Batii Strauss wykonywały odpowiednie ruchy. Kolejną zabawą sensoryczną była „Wiaderko pełne zabawek” w wiaderku z różnymi artykułami spożywczymi tj. gruch, kasza, ryż, fasola, ziarna kawy itp.  dzieci wyszukiwały zabawki dotykając znalezionej zabawki, opisywały swoje doznania. Do kolejnej zabawy dzieci musiały ściągnąć buciki i skarpetki. Bosymi stopkami chodziły po dywanie sensorycznym i opisywały swoje doznania. Dywan do którego przymocowane są woreczki z zamknięciem strunowym w których znajdowały się: cukier, farby plakatowe, kolorowe cekiny, guziki, brokaty, ziarna zbóż, kawy, wata, kasza ryż itp. Dzieci przy stolikach bawiły się masą żelkową w różnych kolorach. Masa wykonana była z mąki, oleju, galaretki, wody. (Galaretkę rozpuszczamy i dodajemy pozostałe składniki; ugniatamy do uzyskania efektu ciastoliny.) Zadaniem dzieci było ugniatanie, wałkowanie masy; wycinanie foremkami różnorodnych kształtów, a także lepienie figurek; wąchanie i określanie zapachu, z której wykonana jest masa. Ostatnim zadaniem dla dzieci było malowanie na mleku. Do tej zabawy potrzebne były : miska, mleko, płyn do naczyń, barwniki spożywcze. Dzieci jak i rodzice z wielką radością brali udział w zajęciach.