„ Czary mary czary mary

niech się spełnią dobre czary

a te złe niech z daleka omijają mnie”

W dniu 30.11. 2017 roku dzieci grupy II   wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych .Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z „ ANDRZEJKAMI”. Następnie wypowiadając wierszyk „Hokus –pokus czary mary , aby wróżba się spełniła , złóżmy dary „ dzieci wrzuciły monety jednogroszowe do „ studni życzeń” ( miski z wodą ).   Panie zaprosiły dzieci do  zabaw i wróżb były to między innymi takie wróżby jak: „ Serca z imionami dla dziewcząt i chłopców”. Zabawy z wróżbą „Magiczne przedmioty”,

„ Owoce”. Wróżba  z wykorzystaniem talerzyków „Kim będę?”. Zabawa i wróżba z kołem „ Kolorowe kółka”oraz  wróżba na podstawie rzutu dwiema kostkami.

Panie zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy przy nagraniach kasetowych z repertuaru przedszkolnego  oraz słodkiego poczęstunku. Na zakończenie” Wróżono z butów”- kto pierwszy wyjdzie za mąż bądź ożeni się . Dzieci ustawiały swoje buty od wyznaczonego miejsca w sali w kierunku drzwi.  Pierwszym  butem który przekroczył próg okazał się but Oli  – ciekawe czy po latach ta wróżba się spełni.