Dużo radości dostarczyła Żuczką zabawa w sklep, w którym zgromadziliśmy zabawki, puzzle, artykuły papiernicze, ubrania, plastikowe pieczywo i owoce, nie zabrakło również kas dla ekspedientek. Zabawa przebiegała wg. określonych zasad: dzieci wymieniały patyczki na wybrane przez siebie przedmioty (sprzedawcy wyznaczali ile kosztuje dany przedmiot), pamiętały o stosowaniu zwrotów grzecznościowych i cierpliwie oczekiwały na swoją kolej. W naszej zabawie pojawił się również bank i oczywiście bankier, od którego można było pożyczyć patyczki do kupienia przez siebie ulubionego przedmiotu. Jednorazowo bank pożyczał dzieciom 10 patyczków. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie i chętnie podejmowały różne role. Takiego typu zabawy mają ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka, uczą zgodnego współdziałania, rozwijają wyobraźnię, umiejętność liczenia, kształtują cechy charakteru: wytrwałość, cierpliwość i życzliwość dla innych.