W środę, 13.12.2017., na scenie Regionalnego Centrum Kultury, odbył się XIII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd organizowany nasze przedszkole. Przegląd patronatem honorowym objął Prezydent Miasta- Pan Janusz Gromek.

Na scenie wystąpiły dzieci z 10 kołobrzeskich placówek: przedszkoli miejskich, prywatnych i przedszkola społecznego. Mali wykonawcy przedstawili najpiękniejsze kolędy i pastorałki prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne. Wszystkie prezentacje były wspaniałe.

Swoją obecnością Przegląd zaszczycili także: proboszcz bazyliki konkatedralnej ks. Jerzy Chęciński, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Leszek Karpiuk

Każdego roku Przeglądowi przyświeca inna idea. W tym roku hasłem przewodnim było: „Otwórzmy serca dla innych”. Wszystkie kołobrzeskie przedszkola już od najmłodszych lat zwracają uwagę dzieci na to, jak ważne jest niesienie pomocy innym. Placówki zorganizowały zbiórki dla: Hospicjum Stacjonarnego w Kołobrzegu, Ośrodka Wspierania Rodziny w Białogardzie, Polskiego Czerwonego Krzyża, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Przyłączyły się również do akcji: „Paczka dla Bohatera”, Szlachetna Paczka, Wigilia dla samotnych.

Na zakończenie spotkania Prezydent Janusz Gromek wręczył małym artystom dyplomy i prezenty.

Dodatkową niespodzianką dla wszystkich była inscenizacja pt. „Gwiazdkowy prezent”, którą przygotowali rodzice i nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 2.

Wspólnie spędzony czas przyniósł zadowolenie, radość, a także pozwolił na chwilę zadumy.

Za pomoc w organizacji Przeglądu chcielibyśmy bardzo podziękować Panu Jakubowi Skubiszowi, a także właścicielom salonu meblowego „Meble na Okopowej”.