Życie w dawnych czasach dzieci z gr. VII poznać chciały. Więc w dniu 15.02.2013r. do budowy zamku wszystkie się zabrały. Zamkowy dziedziniec odtworzyć chciały, a czy im się udało zobaczcie, więc sami. Od konturów zamku dzieci zaczynały i w małych grupkach go wykonały. Podczas ciężkiej pracy do siebie zaglądały by lepiej od innych prace wykonały. Dziwiły się dzieci, jak różne pomysły w swych pracach wykorzystały. Zdawać by się mogło, że to straszne rzeczy, cztery grupy dzieci walczyło za pomocą przyborów plastycznych. Walczyły dla zabawy i nic się nie stało, bo wszystkie dzieciaki nagrody dostały. Podziwiały dzieciaki wszystkie swoje prace i dumne wciąż były, że tak im się udało. Jakże zaskoczone dzieci nagle były, kiedy w holu PRZEDSZKOLA zamki zobaczyły. Ze zdziwieniem patrzyły, że ich zamki każdy wchodząc do przedszkola będzie mógł podziwiać i zachwycać się nimi. Po dniu pełnym wrażeń tak się dobrze składa, że uśmiech na twarzy każde dziecko miało.