W tym tygodniu doskonaliliśmy umiejętność współpracy w parach. Naszym zadaniem było wykonanie portretu Naszej Pani. Na początku Tygryski dobrały się w pary- zgodnie z wizualizacją. Przed rozpoczęciem pracy dokonaliśmy refleksji na temat naszego zadania. Następnie dzieci samodzielnie podzieliły się pracą i przystąpiły do wykonywania zadania. Podczas pracy dzieci musiały czujnie pilnować upływającego czasu, który wyznaczyliśmy przed rozpoczęciem pracy. Wszystkie Tygryski świetnie ze sobą współpracowały czego efektem są bardzo estetycznie wykonane prace. Po upływie wyznaczonego czasu usłyszeliśmy dźwięki muzyki, która zasygnalizowała, że należy kończyć pracę i porządkować swoje stanowiska pracy. Na zakończenie dokonaliśmy refleksji na temat wykonanej pracy. Dzieci bardzo świadomie wypowiadają się na temat wykonanych zadań, potrafią wskazać, czego nauczyły się wykonując tą pracę, samodzielnie oceniają swój wkład w wykonanie pracy, opisują swoje sukcesy, trudności, porażki; wypowiadają się a temat jakości współpracy. Brawo Tygryski!!!