Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy z wielkim entuzjazmem. Już od pierwszego dnia zabraliśmy się do pracy. Przypomnieliśmy sobie zasady pracy z instrukcją, sygnalizatorem określającym charakter pracy, a także z zegarem odmierzającym czas na wykonanie zadania. Tygryski uwielbiają pracować z instrukcją, gdyż piktogramy krok po kroku obrazują, jak należy wykonać zadanie, co pozwala dzieciom na samodzielną pracę. Tym razem wykonaliśmy flaminga. Na początku dokonaliśmy refleksji nt. charakterystyki zadania, naszych umiejętności a następnie zabraliśmy się do pracy. Po wykonaniu pracy plastyczno-technicznej dokonaliśmy oceny stopnia trudności zadania, porównaliśmy poprawność wykonania zadania i dokonaliśmy refleksji. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie ,,Czego nauczyłem się wykonując to zadanie?” a także opisywaliśmy, jak wyglądały poszczególne etapy naszej pracy. Efekty naszych prac można podziwiać na wystawie w szatni przedszkola!