W maju grupa Krasnoludków wybrała się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Zielona farma” w miejscowości – Żelimucha. W gospodarstwie powitała nas p. Marzena i   p. Krzysztof. Na terenie gospodarstwa dzieci miały możliwość wysłuchać ciekawostek od pani Marzeny na temat roślin uprawianych na farmie. Ponadto każde dziecko miało możliwość zasadzenia sałaty w doniczce, którą zabrały do przedszkola, a na drugi dzień wsadzały ją do przedszkolnego ogródka warzywnego. Następnie dzieci miały możliwość obejrzenia zwierząt żyjących w gospodarstwie (konie, kozy, świnki, lamy, ptactwo domowe itd.) o których bardzo ciekawie opowiadał pan Krzysztof. Zwierzęta te bez najmniejszych oporów dały się też pogłaskać i nakarmić. Dużą atrakcją była też jazda na koniu, który na swoim grzbiecie przewiózł każde chętne dziecko. Dzieci też miały możliwość obejrzenia urządzeń rolniczych w tej kwestii znawcami okazali się chłopcy. Kolejną atrakcją był plac zabaw z trampoliną w roli głównej. Na zakończenie wycieczki właściciele farmy zaprosili wszystkich na pyszną kiełbaskę z ogniska. Wycieczka nasza dobiegła końca, żegnając przemiłych gospodarzy, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.