24 lutego Przedszkolaki z grupy IV odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt REKS.

Dzieci wraz z nauczycielami przekazały karmę dla zwierząt, która pochodziła ze zbiórki, która odbyła się na terenie przedszkola. Dzieci miały możliwość obejrzenia przebywających w schronisku psów i kotów. Pracownik schroniska opowiedział, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta i co należy robić, aby zwierząt tam było jak najmniej. Oczywiście nasze przedszkolaki obejrzały miejsca w których pracownicy szykują pożywienie dla swoich podopiecznych oraz gabinet, w którym dbają o ich zdrowie. Dzieci zapewniły, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Organizatorom wycieczki dokładnie o to chodziło, aby uwrażliwić dzieci na krzywdę zwierząt, jednym słowem wizyta w schronisku przyniosła oczekiwany rezultat i sprawiła wiele radości naszym przedszkolakom. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom za wsparcie przy akcji zbiórki karmy dla schroniska.