Dnia 13 marca 2019 r.„Kangurki wybrały się do Muzeum Oręża Polskiego w celu poznania historii naszego rodzinnego miasta, Kołobrzegu, które już 18.03. będzie obchodzić kolejną rocznicę zaślubin z morzem oraz rocznicę obrony Kołobrzegu.

Wspólnie z dziećmi mogliśmy obejrzeć różne umundurowania wojskowe oraz broń, jaka powstała na przestrzeni lat. Chłopcom najbardziej podobały się rewolwery i czołgi, a dziewczynkom kolorowe mundury i medale. Dzieci poznały w skrócie historię walki o Kołobrzeg, a także mogły obejrzeć, jakie zniszczenia w mieście spowodowały niemieckie bomby oglądając zdjęcia i resztki wraków samolotów. Wycieczka wzbogaciła zasób słownictwa u dzieci, poszerzyła ich wiedzę na temat Kołobrzegu oraz faktów związanych z drugą wojną światową.