Biedronki po raz pierwszy odwiedziły Galerię Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu, która mieści się w kołobrzeskim Ratuszu. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wystawę prac, znanego polskiego fotografa, Tomasza Gudzowatego. Fotografia przyrodnicza Gudzowatego, zachowując charakter dokumentu i wierna tradycji klasycznego fotoreportażu, wyróżnia się ekspresyjną, wyrafinowaną formą plastyczną, co jest widoczne zwłaszcza w jego obrazach wspaniałych spektakli natury, takich jak doroczna migracja gnu lub sezon lęgowy w wielotysięcznych koloniach pingwinów. Będąc równie uważnym obserwatorem wydarzeń w wielkiej skali oraz najdrobniejszych szczegółów, Tomasz Gudzowaty stawia widza oko w oko z naturą, ukazując jej potęgę i nieodparte piękno.

Wystawa zrobiła wielkie wrażenie na naszych przedszkolakach a w drodze powrotnej do przedszkola, pytały kiedy znów wybierzemy się na wycieczkę do „artystów”.