Dnia 27.04.2017r. dzięki uprzejmości mamy Zosi pani Marioli Ściborowskiej dzieci z grupy II miały możliwość udania się na wycieczkę do Centrum Ogrodniczego Żulicki. Na wycieczkę wybraliśmy się autobusem miejskim. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od oglądania znajdujących się tam zwierząt. Pani pracująca w sklepie zoologicznym opowiadała nam ciekawostki nt. spotkanych zwierząt oraz opisała nam warunki, jakie potrzebują zwierzęta do prawidłowego funkcjonowania. Dla naszych Biedronek była to świetna atrakcja gdyż dzieci bardzo lubią i interesują się zwierzętami. Następnie wybraliśmy się do działu roślin ogrodowych. Poznaliśmy, opisywaliśmy oraz wąchaliśmy najpopularniejsze rośliny. Najbardziej w pamięci utkwiły dzieciom następujące nazwy roślin: bratki i hiacynty. Gdy obejrzeliśmy rośliny ogrodowe to udaliśmy się do działu- rośliny doniczkowe. Największą radość sprawił dzieciom widok rosnących mandarynek i cytryn natomiast największą atrakcją była roślina- muchołówka. Na zakończenie zajęć każde dziecko zostało poczęstowane słodkim ciasteczkiem i cukierkiem. Za przemiłą atmosferę i wspaniałą, interesującą lekcję bardzo dziękujemy!