W ubiegłym tygodniu Tygryski wspominały piękne chwile związane z wakacjami. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje wakacyjne skarby, a były to m.in. pocztówki, ulotki, zabawki, figurki, breloczki, mapy, muszelki, kamienie, zdjęcia itp. Dzieci podczas zajęć prezentowały swoje skarby, opowiadały gdzie podróżowały oraz jak spędzały czas podczas wakacji. Niektóre dzieci samodzielnie, pełnymi zdaniami wypowiadały się na forum grupy. Są to nasze przygotowania do wprowadzenia roli eksperta podczas zajęć. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wypowiedzi kolegów i koleżanek, zadawały pytania. Próbowaliśmy na mapie wskazać miejsca do których podróżowały dzieci oraz charakterystyczne elementy związane z danym miejscem, a także przypomnieliśmy sobie co i gdzie znajduje się na mapie. W ramach zajęć z edukacji plastycznej wykonaliśmy makaronowe muszelki. Dzieci przy użyciu pędzelków oraz farb plakatowych i brokatów wykonały morskie muszelki, które bardzo starannie malowały farbami i ozdabiały brokatami. To były emocjonujące wspomnienia!