We wtorek 25.03.2013 r. ,,Kangurki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu. Nasze spotkanie biblioteczne tym razem zainspirowane było akcją ,,Ćwiczyć każdy może”. Dzieci dowiedziały się, że poprzez książki również można propagować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Na początku naszego spotkania Pani Gosia przeczytała przedszkolakom książkę o zdrowiu, a następnie dzieci segregowały produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe. Okazała się, że ,,Kangurki” mają bardzo dużą wiedzę z tego zakresu i zadanie wykonały bezbłędnie. Dzieci wzięły również udział w zabawach z chustą animacyjną, a potem uczestniczyły w ,,Konkursie-Quizie tematyce sportowej inspirowanym książkami i bajkami”. Rozwiązywały zagadki, w których musiały wykazać się znajomością bajek, ale również kojarzyć swoich ulubionych bohaterów z uprawianych przez nich sportów. Tym razem przedszkolaki również odpowiedziały wzorowo ,a w nagrodę za tak dużą wiedzę otrzymały piękne zakładki do książek oraz odznaki Czytelnika. Na zakończenie naszego spotkania bibliotecznego ,Kangurki” kolorowały obrazki ze swoimi ulubionymi dyscyplinami sportowymi i oglądały książki, które promują aktywność fizyczną i zdrowie. Okazało się, że również wiele bajek niesie takie mądre treści. ,,Kangurki” zgodnie przyznały, że książka to nie tylko źródło wiedzy, ale też sprzymierzeniec naszego zdrowia!