W ubiegłym tygodniu Biedronki rozmawiały na temat ptaków, które spędzają zimę w naszym kraju. W ramach zajęć dzieci poznały nazwy i charakterystyczne elementy poszczególnych ptaków. Naśladowaliśmy wybrane ptaki oraz przekonaliśmy się, że musimy dokarmiać ptaki zimą, gdyż to jest dla zwierząt trudny okres do przetrwania. W ramach edukacji plastycznej wykonaliśmy piękne ptaszki. Naszym zadaniem było wyklejenie plasteliną wybranego przez siebie ptaka. Dzieci musiały dokonać wyboru, czy będą wyklejały wróbelka, czy jemiołuszkę. Zadanie było o tyle trudne, iż ptaszek musiał posiadać autentyczne barwy, dlatego dzieci musiały wybrać odpowiedni kolor plasteliny, a na tablicy znajdowały się fotografię ptaków, które służyły nam jako pomoc w wykonaniu zadania. Prace zostały wykonane bardzo starannie. Ptaszki można podziwiać na tablicy Nasze Prace w szatni przedszkola.