W piękny, słoneczny poniedziałek, 04.03.2013., grupa III wybrała się z wizytą do biblioteki dla dzieci młodszych. Była to kolejna wizyta więc dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować. Tym razem pani Małgosia przygotowała ciekawe zajęcia, zawiązane ze zbliżającą się porą roku- wiosną. Muchomorki wysłuchały opowiadania o tulipanie, z którego dowiedziały się czego potrzebują rośliny, by rosnąć. Następnie improwizowały muzykę ruchem, układały wiosenną łąkę z kolorowych figur geometrycznych, kolorowały tulipana. Był także czas na oglądanie ciekawych książek. Wizyta w bibliotece była bardzo interesująca. Dzieci wróciły zadowolone, a niektóre książki tak im się spodobały, że większość powiedziała, iż wybierze się do biblioteki z rodzicami.