Dnia 27 lutego w naszym przedszkolu pojawili się niezwykli goście,  nauczyciele z trzech kołobrzeskich szkół: Szkoły podstawowej nr 3, Szkoły podstawowej nr 4, Szkoły podstawowej nr 8. Celem tej wizyty było zaobserwowanie przez nauczycieli  dzieci 6 letnich oraz 7 latków w czasie zajęć w przedszkolu oraz poznanie metod pracy z dziećmi w takim właśnie wieku. Dzieci z grupy VII bardzo ucieszyły się z tej wizyty. Podczas tego zajęcia dzieci bawiły się matematyką, bo jak uzgodniliśmy na samym początku naszych zajęć: matematyka jest wszędzie. Na początku zostaliśmy zamienieni w cyfry i naszym zadaniem było uporządkować je ponieważ wiatr psotnik strasznie nas wymieszał. Następnie mogliśmy zagrać w grę planszową za pomocą kostek wprawiliśmy w ruch dwa samochody, emocje towarzyszyły nam do samego końca. Ostatnim punktem naszej zabawy było stworzenie  maszyny matematycznej, która na początku strasznie się psuła, kiedy tylko wkładaliśmy do niej klocki oddawała nam mniej lub więcej z powrotem. Dobrze że na miejscu były nauczycielki ze szkoły oraz pani dyrektor, to dzięki nim nasza maszyna została naprawiona. W nagrodę mogliśmy dostać kolorowanki, które sami mogliśmy sobie narysować poprzez właściwe połączenie wszystkich cyfr.

Zdjęcia i tekst:
Daniel Miszke