20 października dzieci z grupy III odwiedziły  Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu.  Wizyta rozpoczęła się od  obejrzenia wozu policyjnego, jego wyposażenia oraz najważniejsze, czyli słuchanie sygnału syreny policyjnej. Następnie Pan policjant prowadził pogadankę na temat bezpiecznych zachowań . Dzieci poznały również specyfikę pracy policjantów oraz miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem, które na co dzień noszą oni podczas wykonywania swoich zawodowych zadań.  Największą atrakcją okazało się przymierzanie czapki policyjnej,  kajdanek oraz  oglądanie pałki policyjnej. Jak wiadomo, po takiej wizycie połowa podopiecznych zamierza zostać policjantami, co daje nam nadzieję, że będziemy czuć się w przyszłości bezpiecznie.