W piątkowy poranek wybraliśmy się do Galerii Sztuki Współczesnej, by obejrzeć wystawę Grupy Apellesa, którą można oglądać jeszcze do kwietnia. Mogliśmy oglądać prace członków tej grupy, czyli : Idy Łotockiej- Huelle, Krzysztofa Izdebskiego, Dariusza Kalenty, Marcina Kołpanowicza oraz Pawła Huelle. Na wystawie pojawiły się prace olejne na płótnie oraz szkice. Dzieci starały się opisywać obrazy : ich barwy, ramy lub ich brak, szczegółowe elementy obrazu oraz oczywiście, czy obraz im się podoba. Okazało się, że najbardziej przypadł dzieciom do gustu obraz „Dlugie pożegnanie z Panią Mi” oraz „Dwa miasta”. Dzięki temu wyjściu dzieci wzboaciły swoją wiedzę o świecie i sztuce, poznały zasady zachowania w galerii, dowiedziały się czym jest wernisaż oraz rozwinęły twórczą wyobraźnię.