W czwartek 09 marca 2017r. grupa VII udała się do Szkoły Podstawowej nr 8 znajdującej się w pobliżu przedszkola. Od września bieżącego roku kilkoro dzieci z grupy Żuczków będzie mogło codziennie przekraczać progi tej szkoły, dlatego też, aby łatwiej było im się oswoić z nowym otoczeniem już teraz chcieliśmy przybliżyć przedszkolakom nowe miejsce. Odwiedziny zaczęliśmy od zwiedzania miejsc istotnych dla przyszłych uczniów, czyli m.in. szatni, sali gimnastycznej, gabinetu pani psycholog, stołówki, świetlicy, biblioteki, gabinetu lekarskiego oraz sal lekcyjnych( w tym sali komputerowej). Następnie udaliśmy się na zajęcia do klasy sześciolatków, gdzie wychowawcą jest pani Magdalena Bińkowska. Jakże miłym zaskoczeniem było to, że dzieci mogły spotkać kolegę z przedszkola Sebastiana. Pani Magda przybliżyła dzieciom panujące zasady w szkole, opowiedziała, jak wyglądają zajęcia, przerwy między zajęciowe itp.  Na zakończenie Pani Woźna podarowała każdemu dziecku kartonik mleka. Szkoła wywarła na wszystkich ogromne wrażenie.  Dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęconą uwagę.