Przedszkolaki czekają z niecierpliwością na wiosnę. Dlatego też na zajęciach koła plastycznego dzieci wykonywały pracę związane z tematyką wiosenną. ,,Muchomorki” wykonywały misterne obrazki motylków, których podstawowym elementem były szablony przerysowanych dłoni dzieci. Po wykonaniu emblematów przedszkolaki zajęły się ich ozdabianiem. Pomysłowość i inwencja twórcza dopisywały, a przy tym dzieci bardzo dobrze się bawiły. Tuż przed Wielkanocą zajęcia poświęcone były tradycji ozdabiania pisanek. Praca ta dla ,,Muchomorów” okazała się być bardzo absorbująca. Przedszkolaki wykonały piękne świąteczne pisanki z użyciem różnorodnych materiałów: plasteliny, farbek, kaszy, ryżu, brokatu, bibuły, flamastrów. Każdy do swej pracy pochodził bardzo ambitnie, kierując się w wykonaniu swoim pomysłem.