Dnia 17.03.2016r.  dzieci z grupy Kangurków zakładały ,, zielony ogródek  w sali ”. Każdy zespół  wysiewał nasiona roślin  do skrzynek  i doniczek z ziemią . Następnie dzieci przysypywały  nasiona ziemią i podlewały wodą . Codziennie  pielęgnujemy nasz zielony ogródek  i obserwujemy wzrost roślin .

Dnia 21.03.2016r  dzieci brały udział w uroczystości powitania  Wiosny . Dzieci  śpiewały piosenki o wiośnie ,  tańczyły przy muzyce ,   brały udział  w konkursach i zagadkach o tematyce wiosennej . Następnie dzieci przemaszerowały w okolicach przedszkola z kolorowymi ,, gaikami ”.

Tego samego dnia dzieci  wykonywały wiosenne kanapki . Dzieci samodzielnie kroiły warzywa , smarowały masłem chleb  i przygotowywały  kanapki , które  następnie  w wielkim apetytem  zjadały je  ze smakiem .    To nie koniec atrakcji  tego dnia ,  ponieważ  naszą grupę odwiedziła  pani pielęgniarka ,  która  przeprowadziła pogadankę na temat  czystości  i higieny  ciała .

Również tego samego dnia   otrzymaliśmy wiadomość , że Zuzia Wiśniewska  z naszej grupy zdobyła  I miejsce  w konkursie w konkursie – ,, Wielkanoc ma moc ”  organizowanym  w Szkole Podstawowej nr.5  w Kołobrzegu . Zuzi  gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów .