We wtorek 29 IV 2014 r. dzieci z grupy VI w ramach przedsięwzięcia ,,Smacznie i zdrowo” przygotowywały sałatkę z wiosennych nowalijek-ogórków, rzodkiewki i szczypiorku. ,,Kangurki” samodzielnie pokroiły warzywa, starając się wykonać to bardzo dokładnie. Kiedy wszystkie nowalijki były już pięknie pokrojone ,przedszkolaki sałatkę dosmaczały ulubionymi przyprawami Sałateczka była bardzo apetyczna, ale nic w tym dziwnego, bo dzieci włożyły w jej przygotowanie mnóstwo zaangażowania i pracy .

Nasze zajęcia pozwoliły przedszkolakom nie tylko utrwalić zasady przygotowywania posiłków, ale również walory zdrowotne i smakowe warzyw. ,,Kangurki” wiedzą również, w jaki sposób można wpłynąć na smak potrawa, dodając przyprawy , tym samym kolejny raz dowiedzieliśmy się ,że możemy jeść ,,SMACZNIE I ZDROWO!”.