Zapraszamy do obejrzenia Przedszkolnej Prezentacji Mody Ekologicznej pt. „Wiosenna Moda ekologiczna”. Wiosna to przepiękna pora roku. Kwitną kwiaty, drzewa przybierają liści – podobnie jak nasze modelki i modele, którzy zaprezentowali stroje przygotowane wspólnie w sali. Modele wystąpili w żakietach i płaszczach w kompozycjach kwiatowych wykonanych z gazet i innych ekologicznych materiałów. Po pokazie swoich strojów każda grupa wzięła udział w quizie „Dni ekologiczne”, na którym każda z grup wykazywała się wiedzą. Oto zadania jakie dzieci miały wykonać : Ekozagadki – rozwiązywały zagadki o tematyce ekologicznej, o stopniowanej trudności; Ekoquiz – stwierdzenie prawdziwości zdań czytanych przez nauczyciela – odpowiedzi Prawda-Fałsz; Ekozadanie – wysiew rzeżuchy z wykorzystaniem otrzymanych rekwizytów; Ekokalambury – odgadywanie nazw zwierząt z prezentacji ruchowej kolegi z drużyny; Ekopuzzle – układanka wieloelementowa na czas. Po skończonych konkurencjach dzieci otrzymały dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Justyna Pajdak